Motywacje – tematyka dla każdego

Każdy z nas ma czasem lepsze i gorsze dni. Niekiedy jest wspaniale i życie nas rozpieszcza, a czasem jest taki dzień, że najchętniej wymazalibyśmy go z pamięci. Najgorszy jest właśnie ten drugi rodzaj tych dni, bo dopada nas chandra i czarne przemyślenia, na które nie można znaleźć lekarstwa. Wszystko co nas zazwyczaj motywuje i daje energie do działania staje się mdłe i nijakie. Nic nie wywołuje większych pozytywnych emocji, czas stoi w miejscu i wszystko co do tej pory sprawiało przyjemność, nagle stało się nic nie warte. Po prostu poziom motywacji spadł do zera, a to oznacza tylko tyle że jest z nami bardzo źle i trzeba coś z tym zrobić.

Co może wpłynąć na polepszenie nastroju? Jak pozbyć się smuteczków i sprawić żeby uśmiech znów pojawił się na twarzy?

Może każdy ma na to swój sposób, lecz my dziś proponujemy pozytywna dawkę treści podyktowanych przez literaturę i słowa tzw. „mądrości” ludowej. Ta pozytywna dawka budujących słów sprawi, że zaczniemy patrzeć na swoje życie spokojniej i z większą siłą wyjdziemy naprzeciw wszystkim problemom.

Życiowe doświadczenie

Każde doświadczenie czegoś nas uczy. Nie chodzi tylko o te dobre doświadczenia, ale także te mniej radosne, sprawiające że cień troski przemyka po naszych twarzach. Każda porażka to nauka wytrwałości w swoim działaniu, to nauka stawiania kolejnych kroków do przodu, gdy wszystko przemawia za tym aby stanąć już w miejscu i nie próbować. Właśnie wtedy musimy znaleźć siłę w sobie i w brew przeciwnościom postawić na swoim. Matka i ojcem porażki jest brak wytrwałości i nieskuteczność, czyli poddanie się w walce o lepsze jutro.

Choć wydaje nam się, że nie zniesiemy kolejnej porażki, to tak naprawdę fiasko naszych działań staje się wskazówką czego więcej nie robić i nauką dla nas na co zwrócić większą uwagę. Porażki tak naprawdę mogą się okazać zbawienne, bo uczą nas o naszych słabościach i dają doświadczenie niezbędne do osiągnięcia pełni sukcesu.

Realizacja marzeń

Nie trzeba być człowiekiem sławnym, niesamowicie silnym i bogatym, aby nakierować swoje życie na pasmo sukcesów. To nie siła fizyczna czy też sława znikąd wyniosła ludzi na wyżyny pomyślności, lecz działanie i usilne dążenie do wymarzonych celów. Bardzo często siedzimy w domu i myślimy co by było gdyby…i niestety na tym się kończy, bo z góry zakładamy, że nasze plany i marzenia nie mają szans powodzenia. Nie tędy jednak droga, sukces to ciężka, codzienna praca i stałe dążenie do osiągnięcia celów jakie sobie wyznaczymy. Mamy na to wszystkie dni w roku i aż 24 godziny w ciągu doby, zatem można powiedzieć tyko jedno: do dzieła!

Wytrwałość

Nie wolno się poddawać na żadnym etapie podjętych działań. Tylko wytrwałością spełnimy się w osiągnięciu marzeń i docenimy swoje trudy. Czasami jesteśmy już tylko jeden mały krok od sukcesu, tylko o tym nie wiemy, wiec nie poddawajmy się nigdy. Thomas Edison podobno dopiero po stu próbach zdołał stworzyć pierwszą żarówkę, a gdyby słuchał głosów ludzi obok, przestałby nad nią pracować już po kilku nieudanych eksperymentach. Zatem wytrwałość w działaniu to już połowa sukcesu!

Motywacja do życia

Podejmowanie ryzyka

Często boimy się ponieść ryzyko w działaniu, w obawie przed porażką. Wolimy stawiać małe kroki, powoli i delikatnie, niż zrobić jeden wielki, który by nas szybciej doprowadził do celu. Hamują nas obawy i strach, że poniesiony wysiłek i praca nie przyniosą pożądanych efektów. Jednak w wielu etapach działania na naszą sytuację może wpłynąć tylko, duża radykalna zmiana, która naprowadzi nas na właściwy tor. Nie warto się bać i stwarzać sztuczny barier które przeszkadzają , a istnieją tylko w naszych umysłach. Idźmy śmiało do przodu w swoim życiu, nie bojąc się porażek i walcząc o swoje lepsze jutro!