Strategie motywacyjne sposobem na sukces (nie) tylko w biznesie cz I

Wydaje się, że każdy może mieć problem z mobilizowaniem się do działania. Wydawałoby się, że wizja bogactwa, drogich samochodów czy wielu spełnionych marzeń będzie wystarczać i będziemy chcieli mocno pracować. Ale tak naprawdę nie będzie to dla każdego recepcja na sukces. Ludzie, którzy są na szczycie wiedzą jak bardzo ważna jest motywacja, gdy chce się osiągać sukcesy i jak wiele kwestii trzeba brać pod uwagę, by rzeczywiście udało się ten sukces odnieść.

Na pewno na temat motywacji mówiono już bardzo wiele, ale czy wiemy, że jest motywacja negatywna i pozytywna i trzeba je między sobą odróżniać? Jaka jest Twoja strategia motywacyjna?

Motywację najpierw będzie trzeba rozumieć, a dopiero potem będzie można ją stosować. Więcej na ten temat można czytać w wielu różnych wpisach. Strategia motywacyjna jest tak naprawdę potrzebna każdemu, gdy chce coś osiągnąć, ale nie chce tracić czasu na zastanawianie się nad tymi procesami. Warto wyobrazić sobie zwiedzanie miejsca, które pokaże nam wiele pięknych zabytków. Pewnie nie będziemy chcieli się tam udawać, ale jednocześnie będziemy chcieli to zobaczyć. Oczekujemy najczęściej oczywiście efektu końcowego. To on ma dla nas największe znaczenie, ale do niego trzeba wcześniej jakość dojść.

Motywacja OD i DO

Jeśli przed nami ważne spotkanie, które decydować będzie o losach firmy na pewno warto brać pod uwagę wiele elementów, które mogą decydować o tym jak będzie ono przebierać. Najczęściej wszystko chcemy zrobić sprawnie, by na spotkanie się nie spóźnić. Będzie to motywacja negatywna. Jeśli natomiast będziemy czuli, że oddala się realizacja celów to można mówić o motywacji pozytywnej DO. Motywacja powinna się w naszym życiu stawać taką siłą, która będzie nas zawsze prowadzić w odpowiednią stronę. To zawsze najważniejsza kwestia, na jaką należy zwracać uwagę. Chodzi o to, by pragnąć dla siebie lepszej przyszłości. Wzorce motywacji.

Pułapki

Czasami przy motywacji pojawiają się pułapki, ponieważ nadmiernie skupiamy się na zagrożeniach natomiast zaczynami zapominać o celach, które niezależnie od tego co robimy powinny być zawsze dla nas najważniejsze. Osoby, które są przesadnie motywowane również nie będą się dobrze czuły, mogą mieć wiele poważnych problemów. Trzeba na to wszystko szczególnie uważać, by jakoś skutecznie sobie z pułapkami motywacji poradzić, uniknąć problemów, które oczywiście pojawić się mogą w życiu każdego człowieka.