Strategie motywacyjne sposobem na sukces (nie) tylko w biznesie cz III

Nagrody

Należy się nagradzać za to, że wykonujemy plan działania. Niezależnie od tego jak mały krok jest wykonany to na pewno nagroda będzie elementem motywującym. Świadomość kolejnej nagrody sprawi, że ten czas pracy będzie przyjemniejszy. Koncentrowanie się na nagrodzie sprawić może, że coś nieprzyjemnego stanie się pozytywnym. Za osiągnięty cel również warto się nagradzać. Negatywne konsekwencje Jeśli nie będziemy realizować jakiegoś celu mogą się pojawić negatywne konsekwencje. Warto zdać sobie z tego sprawę i zastanowić się co to będzie i czego można się spodziewać, jakie straty mogą się w związku z tym pojawić.

Pozytywne konsekwencje

To podejście odwrotne do tego wcześniejszego. Jeśli osiągniemy jakiś cel zaplanowanego działania będzie można liczyć na jakieś zyski, zaczną się pojawiać konsekwencje pozytywne i tym samym zachęca do pracy.

Priorytety

Analizując cele określa się co będzie dla nas ważne i na czym będzie nam zależeć. Dzięki temu rzeczywiście łatwiej będzie można jakieś działania rozpoczynać. Może się pojawić coś na kształt uskrzydlenia, ponieważ działanie będzie nagrodą.

Zacznij od prostego

Najlepiej zacząć pracę od czegoś prostego. Jeśli będzie to nam wychodzić to od razu będziemy mieli większą chęć do dalszej pracy. to taka forma, która może spowodować w sposób skuteczny motywację.

Metoda sera

Duże zadania traktujemy jak kawałki sera bez dziur. Z każdego zadania można wyodrębnić kilka mniejszych, które będą zajmować kilka minut. Wtedy będzie można robić zadania mimo, że będą duże, łatwiej będzie to wszystko wykonać.

Miej wiedzę

Oczywiście najlepiej będzie nam szło działanie w momencie, gdy znamy jakiś obszar bardzo dobrze i wiemy jak się tym zajmować. Wtedy praca będzie po prostu łatwa. Jeśli jesteśmy laikiem i temu nie znamy to bardzo szybko może się okazać, że do takiej pracy będziemy się zniechęcać. 5 minut.

Najtrudniejszy jest początek

Wydaje się, że zawsze pierwsze minuty są najtrudniejsze i dlatego trzeba się jakoś postarać o to, by zacząć. By potem dalej kontynuować. Jeśli będziemy swoje zadania odkładać to niestety nic pozytywnego z tego nie wyjdzie. Jeśli uda się nam te elementy zgrać ze sobą to ostatecznie efekty będą zadowalające i uda nam się poszczególne zadania sprawnie realizować.